Ana Sayfa Hakkımızda Üretim Yöntemleri Organik Tarım Nedir ? Stevia Hakkında İletişim Ulaşım
Bitki Sözlüğü
Ürünler
Yasal Uyarı
Tasarım
Çeviri
© KALO Organik Tarım
Önemli Not: Sunulan ürünlerin bir kısmı henüz organik zertifikalı değil, doğal ortamda ilaç ve suni gübre kullanılmadan yetişen bitki veya bu bitkilerin ürünleridir. Ürünler ilaç olarak veya tedavi maksatıyla kullanılmamalı. Fiyatlara KDV dahildir.
-- Perakende satışımız ve kargo ile canlı bitki gönderimimiz yoktur --
Stevia Fidesi 0.80 TL
Dikime hazır fideler, 11 cc'lik strafor 280/300/600'lük viyolde (0,80 TL) veya güçlü ve geniş köklü 90 cc'lik 45'lik viyollerde (1,95 TL).

Türler: Eirete F1, Eirete F2, Eirete F3, Criolla, Criolla Bio (Biolojik-Ekolojik tarıma uygun çok dayanıklı bir tür), Criolla Maxi, Criolla Jumbo (140 cm'e kadar boy ve bitki başı yıllık 200 grama kadar hasat)

Sadece çelikten çoğalan Eirete F1 türü hariç, fideler adaptasyonu yapılmış yerli bitkilerden alınan tohumlardan üretilmiştir.
Stevia "Maxi":

Stevia "Maxi" Stevia rebaudiana'nın Criolla türlerinden yoğun adaptasyon ve seleksiyon çalışmaları sonucu kendimiz kültür ettiğimiz bir variyasyondur. Yaprakları oval ve diğer sunduğumuz variyasyonlara göre daha iri ve daha büyük. Dekar başı kilogram bazında yüksek verim elden edebilmek ve sanayisal Rebaudiosid A üretimi için ideal bir Stevia variyasyonudur.

Stevia hakkında bilgiler:

Stevia bitkisi 4 yıllık bir bitkidir. Yılda 3 kez hasat edilebilir. Bitkinin gereksimlerine göre Organik gübre kullanımı ile bir sezonda bitki başına 80-90 gram kuru yaprak elde edilebilinir.

Bir hektar tercih edilen dikim aralığına, Stevia türüne, dikim aralıklarına ve kullanılan organik gübreye göre yılda 4-10 ton arası hasat (kuru yaprak) verir.
Dikim aralıkları hasad döneminde uygulanacak toplama sistemine göre (manuel/elden veya modifiye edilmiş çay toplama makineleri ile / biçme makineleri ile ) 50cm x 50cm, 30cm x 40cm, 20cm x 80cm aralıklar ile dekar başına 4.000-12.000 adet bitki arasında değişir. Bizim tavsiyemiz dekar/dönüm başına 6.000 adet fide dikilmesi.

Stevia, dekar başı getirisi yüksek alternatif bir ürün olduğundan dolayı, çok soğuk ve çok aşırı sıcak bölgelerde yıllık tek/iki hasatlık bitki olarak da ekilir. Dikim mevsimi bölgenin iklim şartlarına ve rakımına göre Nisan sonundan Haziran sonuna kadar veya tekrar Eylül ayından itibaren. Sonbahar dikiminde bölgeye göre sadece 1-2 hasat alınır ama bitki sağlıklı köklenip uyum sağlar ve Mart ayından çok dallı olarak tekrar canlanır, daha erken ve daha verimli hasat edilebilinir.

Stevia piyasadaki talebi hızlı artan, dekar başına yüksek gelir edinebilmek için ideal bir alternatif üründür.

Adaptasyon çalışmalarımız tamamlanmış olup iklim şartlarımıza çok uygun bitkiler yetiştirmekteyiz. Üreticilerimize toprağın hazırlanmasından ürünün pazarlanmasına kadar gereken bilgiyi ve desteği veriyoruz.

Tatlandırıcı etken maddelerin sanayii üretimi için her kapasitede makine tahsis edebiliyoruz. Tesis kurulumu için gereken lojistik ve projelendirme altyapısı için bilgilendirme yapılır.

Not:

Tarım sektörüne uyguladığımız özel ödeme koşulları için lütfen bize info@kaloorganiktarim.com adresine e-Posta gönderin.

Merkez ve Üretim Yeri:

AYDIN
Sorularınız ve şiparişleriniz için e-Posta : info@kaloorganiktarim.com
 
 

Stevianın kullanım alanları: Başlıca kullanım alanı doğal tatlandırıcı olaraktır. Stevianın yaprakları şekerden 15-30 kat daha tatlı. Etken maddeleri (Steviosid, Rebaudiosid A-D ve Dulcosid A-B) öz olarak şekerden 300 kat daha tatlı. Isıya dayanıklı olduğundan dolayı örneğin kek yapımında da kullanılabilinir.

- Avrupa Komisyonu Kasım 2011 itibariyle Stevianın etken maddeleri olan Steviolglikosidlerin Gida katkı maddesi (E960) olarak kullanımına izin verdi.
- Dünyada 150 milyona yakın insan her gün Stevia kullanıyor.
- Japonya gibi ülkelerde yıllardan beri tatlandırıcı sektöründe 30%-40% pazar payı ile yerini almış bulunmaktadır.
- Coca-Cola Sprite Green ürününü sadece Stevia ile tatlandırıyor, Pepsi Cola da PureVia ürününü.
- Yem katkı maddesi olarak kullanılabilinir.

Stevianın tıbbi etkileri ve özellikleri: Yıllardır süren araştırmalar sonucunda herhangi bir olumsuz yan etkisine rastlanamadı.

- Stevia tamamen doğal bir üründür
- Stevia kalorisizdir
- Kan şekeri oranını yükseltmez
- Diyabet hastaları rahatlıkla kullanabilir
- Dişlere zarar vermez
- Antibakteriyel etkisi var
- Stevia mantarlara karşı etkilidir
- Cilt bakımı ve tedavisi için kullanılabilinir

Stevia, tamamen doğal bir tatlandırıcı olduğu için geleceğin tatlandırıcısı gözüyle bakılıyor.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Üretim Yöntemleri | Organik Tarım Nedir ? | İletişim | Ulaşım | Bitki Sözlüğü | Linkler | 2016 Fiyat Listesi | Yasal Uyarı | Tasarım | Çeviri
Site Haritası
Resim Yoksa
Resim Yoksa
Resim Yoksa
Resim Yoksa
Resim Yoksa
Resim Yoksa
Resim Yoksa
Resim Yoksa
Resim Yoksa
Resim Yoksa
KALO Organik Tarım · e-Posta : info@kaloorganiktarim.com
Üretim Merkezi: AYDIN
Copyright © 2015 KALO Organik Tarım · Tüm hakları saklıdır
Tavsiye edilen çözünürlülük: 800 x 600